+48 797 354 561 | Lublin ul.Gliniana 24/1 | pn-pt 9-17 biuro@odzyskujemy-dane.pl

Obecnie telefony użytkowników zawierają w swojej pamięci wiele danych, takich jak: zdjęcia, filmy, kontakty, wiadomości SMS. Przez nieuwagę lub po prostu na skutek awarii telefonu dochodzi do utraty danych. W tym artykule podpowiemy jak można odzyskać z telefonu między innymi usunięte SMS, ale także inne dane w tym zdjęcia i kontakty.

Czy skasowane smsy z telefonu można odzyskać?

Do skasowania SMSów z telefonu dochodzi zazwyczaj poprzez usunięcie wiadomości poleceniem Usuń. Często dzieje się tak zupełnie przypadkowo i nie planowo. Wiadomości zostają wtedy usunięte ze skrzynki odbiorczej i nie są widoczne w menu telefonu. W rzeczywistości jednak istnieje możliwość odzyskania ich w niezmienionej formie bezpośrednio z układu pamięci telefonu. Jak działa usuwanie danych w telefonie? W większości przypadków usunięcie pliku (w tym przypadku wiadomości SMS lub MMS) nie powoduje usunięcia go z systemu, a przynajmniej nie kasuje trwale pliku od razu. Telefon po prostu oznacza ten plik jako nie aktywny. Innymi słowy jest on niewidoczny. W miarę dalszego korzystania z telefonu i dodawania nowych plików zaczynają one zastępować nieaktywne „usunięte” treści (nadpisywanie danych).

Innymi słowy, po skasowaniu danych z telefonu, jeśli chcemy odzyskać usunięte treści, najlepiej jest zaprzestać korzystania z urządzenia ponieważ po pewnym czasie może ona zostać trwale usunięta.

Odzyskać można także  wiadomości z telefonów do których nie ma dostępu. W przypadku kiedy dojdzie do uszkodzenia wyświetlacza, nie można odblokować ekranu który często jest uszkodzony – jakby „rozlany”. Uniemożliwia to jakikolwiek dostęp do danych. W naszym laboratorium odzyskiwania danych skutecznie rozwiązujemy ten problem i wyodrębniamy wszystkie zalecone dane z uszkodzonego telefonu.

Jaką metodą odzyskać skasowane SMSy?

odzyskiwanie smsOdzyskiwanie usuniętych SMS z telefonu jest bardzo trudnym procesem ze względu na to jak system android zarządza danymi tekstowymi. Nie ma takiego miejsca jak koszt w systemie Windows, w którym usunięte pliki są przechowywane przez pewnie czas i określoną liczbę dni zanim zostaną faktycznie usunięte. Nie ma też żadnej możliwości cofnięcia polecenia Usuń. Android oznacza dane jako nieaktywne i w ich miejsce może umieścić nowe dane. Proces ten można zobrazować jako wymazanie gumką tekstu zapisanego na kartce ołówkiem i napisania czegoś nowego w tym miejscu.

Aby odzyskać skasowane SMS w warunkach serwisowo laboratoryjnych stosuje się dwie metody: metodę programową i metodę sprzętową. Obydwie metody stosowane są w określonych przypadkach w zależności od scenariusza usunięcia danych oraz danego sprzętu tj. modelu telefonu. Nie polecamy instalowania darmowych aplikacji do odzyskiwania danych z telefonu. Dotychczas nie odnotowano żadnego pozytywnego rezultatu stosowania darmowych programów do odzyskiwania danych z telefonu. Nadpisują one dane, co jedynie może skutecznie uniemożliwić dalszą pracę z urządzeniem  warunkach laboratoryjnych. 

Jak odzyskać usunięte SMS Android?

Chcesz odzyskać usunięte wiadomości tekstowe z Androida? W większości przypadków usunięcie pliku w systemie Android, takiego jak SMS lub MMS, nie powoduje natychmiastowego całkowitego usunięcia pliku. odzyskiwanie danych z telefonu lublinZamiast tego oznacza plik jako „nieaktywny”, sygnalizując telefonowi, że może nadpisać te informacje – aby zastąpić je nowymi danymi – takimi jak nowe wiadomości tekstowe. Dlatego jeśli odkryjesz, że usunąłeś ważny SMS z Androida i chcesz go odzyskać, natychmiast przestań używać telefonu.

Nie zalecamy korzystania z darmowego oprogramowania do odzyskiwania danych Android. W większości przypadków, tego typu programy zawierają masę reklam i dodatków które zapisując się w pamięci telefonu podczas instalacji – nadpisują dane i skutecznie uniemożliwiają odzyskanie interesujących nas danych.

Jak odzyskać usunięte SMS-y iOS?

Teraz, gdy macOS Catalina usunął aplikację iTunes, nie można już używać iTunes do odzyskiwania utraconych wiadomości tekstowych. Jednak nadal możesz odzyskać usunięte teksty z iCloud, jeśli wcześniej utworzono kopię zapasową wiadomości tekstowych. Oto jak to zrobić:

 • Krok 1: Otwórz Ustawienia i dotknij swojego imienia lub zdjęcia u góry
 • Krok 2: Wybierz iCloud> Zarządzaj dyskiem> Kopie zapasowe
 • Krok 3: Wyszukaj, aby sprawdzić, czy stare wiadomości tekstowe są uwzględnione we wcześniejszej kopii zapasowej
 • Krok 4: Przywróć iPhone’a do starej kopii zapasowej. Wybierz Ogólne> Resetuj> Usuń całą zawartość. Po zresetowaniu telefonu będziesz mieć możliwość przywrócenia go ze starej kopii zapasowej (upewnij się, że wybrałeś właściwą).

Metoda 2: Odzyskaj usunięte wiadomości tekstowe z witryny iCloud

Nie wszystkie obszary lub operatorzy pozwalają iCloud na tworzenie kopii zapasowych wiadomości SMS, ale niektórzy tak! Jeśli należysz do tej szczęśliwej kategorii, może to być najprostszy sposób na odzyskanie wiadomości tekstowych.

 • Krok 1: Zaloguj się do iCloud.com przy użyciu swojego Apple ID
 • Krok 2: Wybierz wiadomości tekstowe (Uwaga: jeśli ikona „wiadomości tekstowych” się nie pojawia, prawdopodobnie oznacza to, że kopie zapasowe wiadomości SMS nie są zapisywane w iCloud).
 • Krok 3: znajdź wiadomości, których szukasz
 • Krok 4: Na telefonie iPhone wybierz: Ustawienia> [Twoje imię]> iCloud. Następnie wyłącz wiadomości tekstowe.
 • Krok 5: Pojawi się wyskakujące okienko, wybierz „Keep On My iPhone”
 • Krok 6: Włącz wiadomości tekstowe
 • Krok 7: Wybierz „Scal”. Twoje usunięte wiadomości tekstowe powinny następnie pojawić się ponownie na Twoim iPhonie

Nie zalecamy korzystania z darmowego oprogramowania do odzyskiwania danych iOS. W większości przypadków, tego typu programy zawierają masę reklam i dodatków które zapisując się w pamięci telefonu podczas instalacji – nadpisują dane i skutecznie uniemożliwiają odzyskanie interesujących nas danych.

Zadzwoń teraz!
Wyznacz trasę